Képzési terv

 
Megjegyzés:
1. Az alábbi listában értelemszerűen minden tantárgy csak egyszer szerepel. A tantárgy kódját, azaz besorolását a megfelelő témacsoportba, a következők határozzák meg:

  • Ha a tantárgyat több témacsoporton belül is oktatják, akkor abba a témacsoportba soroljuk, ahol kötelező tantárgyként van feltüntetve.
  • Ha a tantárgy több témacsoportban kötelező tantárgyként szerepel, akkor abba a témacsoportba soroljuk, amelyiknek a profiljába leginkább illeszkedik.

A megjegyzés kizárólag az alábbi listára vonatkozik. A Doktori Iskola oktatási anyagában egy tantárgy több témacsoportban is feltüntethető kötelező tantárgyként, de a tantárgy leírás csak annál a témacsoportnál szerepel, amelyiknek a profiljába leginkább illeszkedik.
 2. Az „Állattenyésztési biotechnológia" témacsoport tagjai által gondozott tantárgyak kötelező és/vagy választható besorolása a doktorandusz kidolgozandó témájától függ. A témacsoport oktatói döntik el, hogy adott témákhoz, mely tárgyak lesznek kötelezőek és melyek választottak. Az alábbi listán a tantárgyak kivétel nélkül a kötelező tantárgyak között szerepelnek.

 

I. Kiemelt kötelező tantárgy
 
1. A doktorképzés általános módszertani ismeretei (Dr. Mézes Miklós)
 

II. A témacsoportok kötelező tantárgyai
 
 
Kód: K (kötelező tantárgy) / témacsoport sorszáma / tantárgy sorszáma
 
 
 

Kód

Tantárgy neve

Tantárgyfelelős

K/1/1

Molekuláris genetikai módszerek alkalmazása az állattenyésztésben

Dr. Hiripi László

K/1/2

Géntérképezés háziállatokon

Dr. Hiripi László

K/1/3

Molekuláris állattenyésztés gyakorlati módszerei

Dr. Dinnyés András

K/1/4

Transzgénikus haszonállatok

Dr. Bősze Zsuzsanna

K/1/5

Alkalmazott emlős embriológia

Dr. Gócza Elen

K/1/6

Állattenyésztési citogenetika

Dr. Hidas András

K/1/7

Reprodukció biotechnológia – asszisztált reprodukciós technikák

Dr. Bodó Szilárd

K/2/1

Alkalmazott állatélettan

Dr. Bárdos László

K/2/2

Karotinoid és retinoid metabolizmus

Dr. Kerti Annamária

K/3/1

Baromfigenetika

Dr. Hidas András

K/4/1

Alkalmazott halgenetika és halbiotechnológia

Dr. Urbányi Béla

K/4/2

Intenzív haltenyésztés halastavakban

Dr. Szabó Tamás

K/4/3

A halak szaporodásbiológiája

Dr. Szabó Tamás

K/4/4

Intenzív haltenyésztés zárt rendszerekben

Dr. Urbányi Béla

K/5/1

Baromfi húsminőség

Dr. Bódi László

K/5/2

Vágóállat és húsminőség

Dr. Kovács Alfréd/
Dr. Kovács-Weber Mária

K/5/3

A húsfeldolgozás új irányvonalai

Dr. Kovács-Weber Mária/
Dr. Kovács Alfréd

K/6/1

Kérődző gazdasági haszonállatok tenyésztése és nemesítése

Dr. Tőzsér János

K/6/2

Kérődző gazdasági haszonállatok takarmányozása

Dr. Póti Péter

K/6/3

Állattenyésztési adatbázisok kezelése és többváltozós módszerek alkalmazása

Dr. Tőzsér János

K/7/1

Madarak szaporodás-biológiája

Dr. Barna Judit

K/7/2

A házi emlősök részletes szaporodásbiológiája

Dr. Rátky József

K/7/3

Alkalmazott szaporodásbiológia a lúdtenyésztésben

Dr. Kisné dr. Do Thi Dong Xuan

K/8/1

Új irányzatok a takarmányozástanban

Dr. Mézes Miklós

K/8/2

Takarmánytoxikológia

Dr. Mézes Miklós

K/8/3

Mikotoxikózisok

Dr. Mézes Miklós

K/8/4

Takarmányvizsgálatok

Balláné dr. Erdélyi Márta

K/9/1

Vadbiológia elméleti alapjai

Dr. Csányi Sándor

K/9/2

Apróvad gazdálkodás

Dr. Csányi Sándor

K/9/3

Élőhelyek védelme

és javítása

Dr. Heltai Miklós

K/9/4

Nagyvadgazdálkodás

Dr. Csányi Sándor

 
 

III. A témacsoportok válaszható tantárgyai
 
 
Kód: K (kötelező tantárgy) / témacsoport sorszáma / tantárgy sorszáma
 
 
 

Kód

Tantárgy neve

Tantárgyfelelős

V/3/1

Alternatív baromfitenyésztés

Dr. Szalay István

V/3/2

Baromfi húsminőség

Dr. Bódi László

V/3/3

Trópusi és szubtrópusi baromfitenyésztés

Kőrösiné dr. Molnár Andrea

V/3/4

Keltetésbiológia

Dr. Liptói Krisztina

V/4/1

Részletes halgazdaságtan

Dr. Horváth László

V/4/2

Halélettan

Dr. Mézes Miklós

V/5/1

A hús- és zsírtermelés élettana és biokémiája

Dr. Mézes Miklós

V/5/2

Napjaink főbb húsgazdaságtani kérdései

Dr. Kovács Alfréd

V/6/1

Fejéstechnológia és tejtermelés higiénia

Dr. Póti Péter

V/6/2

Tejelő- és húshasznú szarvasmarhák tartástechnológiája

Dr. Tőzsér János

V/6/3

Juhtej- és hústermelés technológiája

Dr. Póti Péter

V/6/4

Kecsketenyésztés tartástechnológiája

Dr. Póti Péter

V/6/5

Környezetkímélő állattartás

Dr. Kovács Alfréd

V/6/6

Zoometeorológia

Dr. Kovács Alfréd

V/8/1

Melléktermékek és környezetvédelem

Balláné dr. Erdélyi Márta

V/8/2

Lipidperoxidáció és a biológiai antioxidáns rendszer

Dr. Mézes Miklós

V/8/3

A mikroelemek és az állati anyagcsere kapcsolata

Dr. Balogh Krisztián

V/9/1

Hazai ragadozó emlősök

Dr. Heltai Miklós

V/9/2

Természet- és
vadvédelem

Dr. Katona Krisztián

V/9/3

Vadászati jog és
igazgatás

Dr. Heltai Miklós

V/9/4

Vad emlősök
állattani jellemzése

Dr. Szemethy László

V/9/5

Vadtakarmányozás
és vadföldgazdálkodás

Dr. Heltai Miklós

V/9/6

Vadbiológiai kutatási módszertan

Dr. Szemethy László

V/9/7

Városi vadgazdálkodás

Dr. Heltai Miklós

V/9/8

Zárttéri vadtenyésztés

Dr. Bíró Zsolt

 
 
Témacsoport-kódok:
 
1 – Állatbiotechnológia, molekuláris genetika az állattenyésztésben témacsoport
2 – Állatélettani témacsoport
3 – Baromfitenyésztés témacsoport
4 – Halbiológia és haltenyésztés témacsoport
5 – Húsgazdálkodás témacsoport
6 – Kérődző gazdasági haszonállatfajok nemesítése és termék-előállítása témacsoport
7 – Szaporodásbiológia témacsoport
8 – Takarmányozás és takarmánytoxikológia témacsoport
9 – Vadbiológia és vadgazdálkodás témacsoport
 
 
 
 
 

 
 

Undefined